SPORTOVNÍ VÝŽIVA:    SLEVY - AKCE | PROTEINY | GAINERY | ANABOLIZÉRY | AMINOKYSELINY | SPALOVAČE | KLOUBNÍ VÝŽIVA | VITAMÍNY
Jay Cutler - Mr. Olympia 2006
levne-proteiny


03.12. | Výživa

Zdroje bílkovin v potravinách

Zdroje bílkovin v potravinách
O bílkovinách se toho napsalo již mnoho. Snad v každém časopise o kulturistice a fitness najdete článek o důležitosti bílkovin. Přinášíme vám přehled těch největších potravinových zdrojů bílkovin.

Pro přibrání či pro redukci tělesné váhy jsou bílkoviny velmi důležité. Při nabírání svalové hmoty zvyšujte denní příjem bílkovin na 1,6g na 1Kg vaší tělesné váhy. To samé platí při redukci tuků. 1,6g na 1Kg/den je maximální hranice, kdy příjem bílkovin není zdraví škodlivý. Překročení této hranice již přináší zdravotní komplikace, které nejsou v krátkém horizontu vidět, ale mohou se projevit za několik let.

Obsah bílkovin na 100g výrobku

Masa B
Kuřecí prsa 20g
Krůtí prsa 21g
Hovězí zadní 30g
Vepřové zadní 17g
Skopové zadní 13g
Telecí zadní 20g
Králičí 15g
Tuňák ve vlastní šťávě 20g
Tuňák v oleji 25g
Treska 17g
Kapr 17g
Kachní prsa 21g
Srnčí stehno 17g
Pstruh 10g

Výrobky z mléka B
Tvaroh 18g
Sýt cottage 14g
Olomoucké syrečky 30g
Sýr eidam 30g
Sýr ementál 28g
Sýr hermelín 21g
Sýr niva 20g
Sýr parmazán 35g
Sýr romadur 18g
Bílý jogurt 13g
Mléko 3g
Kefír 3g
Smetana 3g

Luštěniny B
Hrách loupaný 23g
Fazole 8g
Čočka 25g

Ostatní B
Sója 50g
Šunka drůbeží 23g
Šunka vepřová 16g
Vaječný bílek 1ks 4,5g
Vaječný žloutek 1ks 6g
Chléb pšeničný 8g
Celozrnný chléb 12g
Špagety 11g
Piškoty 9g
Rýže 8g

Při dodržení příjmu 1,6g bílkovin na 1Kg/den si dostatečně zajistíte aktivní růst svalové hmoty. Příjem bílkovin nad maximální hranici 1,6g je již nežádoucí, tělo není schopné přijaté bílkoviny nad touto hranicí dále zpracovat.

Dlouhodobé předávkovávání bílkovinami, což je nejčastější u kulturistů, vyvolává zdravotní rizika, která jsou hlavním důvodem, proč je třeba zamyslet se nad zarytým a nesmyslně propagovaným faktem dávkování bílkovin nad hranici 1,6g.SOJA PROTEIN 85 - 1kg
Kvalitní Sojový protein s podílem 85% bílkovin. S nízkým obsahem tuků, vhodný i při redukční dietě.
Cena: 345 Kč levne-proteiny.cz
SUŠENÉ BÍLKY 84 natural - 1kg
Stejně jako v klasických vejcích tak i v sušených vaječných bílcích naleznete hodnotné aminokyselinové spektrum.
Cena: 498 Kč levne-proteiny.cz
WPC PROTEIN 80 - 1kg
WPC protein se vyznačuje dobrou stravitelností a kvalitním spektrem aminokyselin, což z něj dělá vysoce účinný proteinový přípravek.
Cena: 390 Kč levne-proteiny.cz
Náš TIP
číst

Vláknina, myslíte na ni?

Sportovci se soustředí hlavně na tréninkové a závodní výkony. Strava se u sportovců stává důležitým faktorem k dosažení úspěchu. Jak vypadá vaše strava? 2g bílkovin a co vláknina!
číst

Zdroje bílkovin v potravinách

O bílkovinách se toho napsalo již mnoho. Snad v každém časopise o kulturistice a fitness najdete článek o důležitosti bílkovin. Přinášíme vám přehled těch největších potravinových zdrojů bílkovin.
číst

Glykogen – zajistí váš objem !

Co je to glykogen a k čemu je dobrý by mělo zajímat všechny příznivce fitness, kteří se snaží nabrat svalovou hmotu a nebo se pokouší o redukci podkožního tuku.
OVESNÁ KAŠE - 1kg
Ovesná instantní kaše je bohatým zdrojem komplexních sacharidů, které vám dodají potřebnou energii hned po ránu nebo kdykoliv během dne formou svačiny.
Cena: 160 Kč levne-proteiny.cz
MASS GAINER - 1kg
Sacharidové přípravky – gainery jsou dobrým pomocníkem pro ty, kteří se snaží zvýšit objem svalové hmoty.
Cena: 287 Kč levne-proteiny.cz
CREATIN - 1kg
Za posledních 20 let se Creatin stal opravdovým fenoménem mezi špičkovými kulturisty. A tak by jste jeho účinky při budování svalové hmoty měli také vyzkoušet.
Cena: 420 Kč levne-proteiny.cz
číst

Prevence bolestí kloubů

Pro preventivní užívání kloubní výživy jsou vhodné přípravky založené na hydrolyzovaném kolagenu, který vyživuje chrupavky, vazy a celý kloubní aparát.
číst

Nepodceňujte příjem Aminokyselin

Proč vlastně investovat peníze do aminokyselin a jaké aminokyseliny jsou nejlepší pro rychlé nabírání svalové hmoty? Naleznete zde základní informace o aminokyselinách.
číst

Jak rychle zhubnout?

Tento problém řeší řada z vás. Říkáte, že jste již vyzkoušeli všechny diety? A žádná nebyla účinná. Tento článek vám pomůže najít to správné řešení. Nadešel čas, kdy vaše kila půjdou dolů!
číst

Otázky a odpovědi - suplementy!

Otázky a odpovedi se staly nedílnou součástí tohoto serveru o kulturistice a fitness, dnes se budeme věnovat přímo tématu suplementace.
číst

První jídlo po tréninku, bílkoviny & sacharidy?

Každý kdo se snaží shodit či přibrat svalovou hmotu, by měl vědět co má jeho první jídlo po tréninku obsahovat. Vysvětlení toho jakou stravu přijmout a proč se dozvíte zde.
číst

Snídaní k svalovému růstu!

První jídlo dne musí být kvalitní a plnohodnotná snídaně, která obsahuje převahu sacharidů. Nevynechávejte snídani jen pro nedostatek času a vaši lenost po ránu.
číst

Vše o vitamínu C

Použití vitamínu C v kulturistice a fitness. Seznam přírodních zdrojů vitamínu C. Dávkování vitamínu C.
Zvážení a aplikování těchto rad je na každém z vás! | Kopírování a šíření těchto materiálů je bez souhlasu redakce zakázáno!
Copyright © 2013 kulturistika & fitness | Levne-proteiny.cz | Posilovani-Fitness.eu | Fitness Centra v Praze