Rubrika: Výživa

  Snídaní k svalovému růstu!

Uvědomte si, že vynecháním snídaně prodlužujete čas, kdy tělo po celou noc nemělo k dispozici žádné živiny k růstu. Jakmile vynecháte snídani prodlužuje se tato doba a ztrácíte zbytečně energii, kterou by jste mohli doplnit snídaní a tělu poskytnou startovací živiny do celého dne. Jakmile nebudete snídat, tělo si bude brát zásoby ze svalů a nebudete tedy přibírat na svalové hmotě.

U redukce podkožního tuku je situace stejná. Nemyslete si, že vynecháním snídaně nebo pitím kávy po ránu docílíte redukce tuků. Při hubnutí musíte jíst pravidelně v malých dávkách, tak aby metabolizmus musel stále pracovat. Více o hubnutí naleznete zde: Jak rychle zhubnout?

„ Vynecháváním snídaně se vaše pokroky zastaví
a dostanete se do stagnace. “

Jestliže jste začátečníci a v minulých měsících jste necvičili, tělo nebylo zvyklé na trénink. Po několika týdnech pravidelného tréninku je tělo šokováno tréninkem a váhami, na které svaly nikdy předtím nemusely reagovat.

Svaly se začnou přizpůsobovat tréninkovým váhám, a proto vám začnou růst svaly. To ale pouze jen do doby, kdy vám začnou chybět růstové látky přijaté ze stravy.

V prvních týdnech a měsících tréninku budete přibírat rychle, ale časem se růst zpomalí, reakce těla už nebude tak silná jako v prvních měsících (u někoho se růst i zastaví). Tělo musíte neustále něčím novým šokovat. Být chytří při tréninku a především při stravování. Trénink je tvrdý a bolestivý.

A co jídlo? Jen sedíte a jíte - jak snadné! Žádnou bolest necítíte. Tak proč být nedůsledný při dodržování všech stravovacích zásad. Můžete cvičit tvrdě a správně, ale bez výživné stravy se neobejdete. Jestliže budete vynechávat snídaně, tak zapomeňte na svalové přírůstky!

Snídaně je prvním chodem dne. Je ze všech chodů nejdůležitější a to platí pro objem i pro redukci podkožního tuku.

„ Snídaně je základním pilířem vašeho úspěchu! “

Snídaně se musí skládat jak ze sacharidů, tak i z bílkovin. Lidé kteří vynechávají snídani, uvádějí často za důvod, že po ránu nemají čas se nasnídat nebo nemají chuť k jídlu. Jsou to nesmyslné výmluvy, kterými šidíte jenom sami sebe!

Pokud po ránu zápasíte s časem, jděte o půl hodiny večer dříve spát a ráno o půl hodiny dřív vstávejte. Chuť k jídlu po ránu chybí proto, že nejste na snídani zvyklí. Jde pouze o návyk. Zvykněte si snídat a bude po problému. Vaše tělo dostane po ránu to co potřebuje, základní živiny, které rozhýbají váš metabolizmus.

Jsou dva typy lidí: Jedni při snídani spořádají kvanty jídla a druzí snídají pouze lehce. Když se při snídani pořádně „nacpete“, další chod-svačina, bude muset přijít o něco déle než, když snídáte menší množství jídla.

Výběr mezi velkou a menší snídaní záleží na vás. Jestliže nemáte čas v práci nebo ve škole na dvě svačiny před obědem, nasnídejte se dosyta. Jestliže můžete jíst téměř kdykoliv, dejte si menší snídani s tím, že první svačina přijde brzy.

Energie ze snídaně má zásadní vliv na vaší činnost během dne. Správná snídaně musí obsahovat komplexní sacharidy a bílkoviny, které udrží stabilně vyšší hladinu krevního cukru v krvi a po nočním půstu dostatečně zásobí tělo stavebními látkami.

Sladká snídaně se třeba může skládat z kaše z ovesných vloček, jogurtu, oříšků, rozinek, slunečnicová semínka, pomerančový džus, ovocný čaj. Více bílkovinná snídaně staví na vajíčkách - různé úpravy vajec, sýru, tvarohu a mléku.

Ovesné vločky vám příliš nechutnají?

Dnes se dá i koupit instantní Ovesná Kaše, která se připraví rozmícháním v šejkru či v mixéru stejně jako protein. Tím odpadá dlouhé sezení u misky s ovesnými vločkami, které nikdo nemá rád, protože chutnají strašně.

Nebo zkuste tento typ: Ranní drink z ovesných vloček

Dále můžete snídat různé druhy müsli s různými příchutěmi, celozrnné sušenky, libovou šunku, směs vařené rýže, celozrnné pečivo, pšeničné klíčky, kukuřičné lupínky, puding, med, džem a různé druhy ovoce a zeleniny.

Snídani složenou více ze sacharidů můžete doplnit i proteinovým přípravkem. A naopak, snídani více bohatou na bílkoviny můžete doplnit sacharidovým přípravkem.

Výběr potravin je poměrně velký - doufám, že po přečtení tohoto článku budete věnovat vašich třicet minut po probuzení plnohodnotné snídani!

Nebuďte líní, jestli chcete dobře vypadat, tak proto musíte něco udělat. Zasekněte se a povzneste se nad sebe sama. Tohle všechno je otázkou psychiky. Vybudujte si silnou mysl uvnitř sebe a nebuďte slaboši!

 

 

2018 © Vseokulturistice.cz – Všechna práva vyhrazena.