Rubrika: Výživa

  Příprava Müsli tyčinky

Dnes se dají v obchodní síti koupit různé druhy Müsli tyčinek v různých příchutích a cenách. Pro výživu ve fitness však tyto Müsli tyčinky nejsou příliš vhodné, jelikož po stránce výživových hodnot nejsou příliš kvalitní. Jestliže vám jde o živiny v Müsli tyčince, tak si můžete koupit dražší tyčinky ve fitkách a ve specializovaných prodejnách. Cena těchto tyčinek je však často neúprosně vysoká.

Zkuste si doma připravit „upéci“ svojí levnou Müsli tyčinku dle vlastních chutí. Ingrediencí je trochu víc, ale toho se nelekejte. Příprava je úplně jednoduchá. Pouze všechno ve vhodných poměrech smícháte a upečete na plechu na pečícím papíru.

Müsli tyčinka Ingredience

Jako měřicí nádobu použijte jeden šálek, kterým vybrané ingredience navažte

1/2 šálku celozrnné mouky
1/2 šálku hladké mouky
1 lžička prášku na pečení
1/2 lžičky mleté skořice
1/2 šálku ovesných vloček
1/2 šálky nakrájeného sušeného ovoce (meruňky, švestky,
jablka, hrušky)
40g slunečnicových semínek (loupaných)
1/2 šálku oleje
2 vejce lehce rozšlehané
100g Silný proteinový přípravek
400ml Jablečný džus
2 vejce lehce rozšlehané

Výrobní postup

Ovesné vločky propláchněte ve vodě a nechte je 5minut namočené, aby změkli. Pečící plech vyložte papírem na pečení. Do mísy nalijte jablečný džus, 2 rozmíchaná vejce, celozrnnou mouku, hladkou mouku a proteinový přípravek.

Slité ovesné vločky, jemně krájené ovoce a slunečnicová semínka přidáte také do nádoby. Celou směs pečlivě promíchejte a ochutnejte. Případně můžete směs dochutit cukrem, solí, či kořením. Směs nesmí být příliš tuhá ani příliš tekutá.

Dochucenou směs vlijte na připravený plech vyložený pečícím papírem a rovnoměrně rozprostřete hmotu na dno plechu a směs zarovnejte do roviny. Poté dejte plech se směsí do předem rozehřáté trouby na 200 stupňů a pečte kolem 15 – 20 minut. Tak, aby se směs příliš nevysušila, ale mírně ztuhla.

Ztuhlou směs nakrájíte na plechu na několik tyčinek dle vaší představy, zhruba na 12 tyčinek.

1 tyčinka obsahuje cca 590 kJ

Hodnoty ve 100g
Sacharidy 15g
Bílkoviny 10g
Tuky 5g
Vláknina 5g

Do musli tyčinky můžete před pečením vmíchat také rozinky, ořechy, banán a další suroviny dle vašich chutí.

 

 

2018 © Vseokulturistice.cz – Všechna práva vyhrazena.