Rubrika: Výživa

  Prevence bolestí kloubů

Kolagen je nezastupitelná bílkovina důležitá pro výživu pohybového aparátu. Její nedostatek v kostním aparátu má za následek zhoršené pohybové schopnosti kloubů a šlach. Lze jej užívat jako prevenci nebo při nutnosti zbavit se začínajících problémů s klouby. Spolu s kolagenem je vhodné užívat i 1 tabletu vápníku deně. Při samotném užívání vápníku bez příjmu kolagenu se vápník do kostí nezabudovává.

Hydrolyzovaný kolagen
Jako preventivní nápoj lze užívat jednou denně či nahodile. Při větších problémech s klouby je vhodné přípravek popíjet po celý den v malých douškách, tak aby jste měli v krvi neustále dostatek výživných látek pro regeneraci kloubů a vazů.

Collagen Tabs
Tablety z čistého hydrolyzovaného kolagenu (nejsilnější forma).

Klomax
Kombinace hydrolyzovaného kolagenu a syrovátkového proteinu s růstovými faktory.

Obtíže s klouby

Při započatých kloubních obtížích - bolesti a záněty v kloubech je vhodné užívat MSM (zdroj organické sýry) nebo Glukosamin, které mají svým specifickým složením protizánětlivé a protibolestivé účinky. Použití MSM není vhodné jako preventivní výživa, ale již při obtížích, při bolestech způsobené aseptickým zánětem tkáně. MSM má protizánětlivé a protibolestivé účinky při zranění. Glukosamin pomáhá udržovat funkčnost a pružnost kloubních chrupavek. Zmírňuje bolesti v kloubech a působí proti zánětlivě. Glukosamin je vhodné používat již při prvních bolestivých problémech s klouby či svaly.

Odvápnění kostí

Důležité je užívat Vápník v kombinaci s výrobky obsahující hydrolyzovaný kolagen. Vápník se plně zabudovává do kostních tkání pouze za podmínky novotvorby, přísunu kolagenu zvenčí. Vápník působí pozitivně na tvorbu a udržování kostí a zubů, reguluje srdeční rytmus. Neutralizuje přebytky kyseliny mléčné po fyzickém napětí.

 

 

2018 © Vseokulturistice.cz – Všechna práva vyhrazena.