Rubrika: Pokročilý

 

 Negativní opakování - tréninková metoda

Negativní opakování patří mezi tréninkové metody, které budují svalovou sílu. Jestliže potřebujete rozvinout sílu, negativní opakování jsou jednou z možností jak zvýšení síly úspěšně dosáhnout.

 Otázky a odpovědi pro pokročilé

Několik nejčastějších otázek, které si lidé kladou při cvičení, ve výživě a dalších věcech, které se týkají kulturistiky a fitness.

 Jak na roztažení hrudního koše?

Cvičíte prsa již několik let, máte dostatek hmoty, ale není to pořád ono? Něco tomu chybí? Možná šidíte sami sebe, váš hrudní koš by mohl budit mnohem větší objem na okolí. Jak toho dosáhnout?

 Jak na objem zádových svalů

Zádové svaly patří do skupiny největších svalů lidského těla. Bývají často zanedbavány, nejspíš proto, že si na ně nevidíme, tak jako na prsní svaly. Přitom jejich posilování výrazně zlepší postavu.

 Dřepy – otázky a odpovědi

Cvičíte rádi ve fitku dřepy nebo o nich teprve uvažujete? V obou případech si přečtěte následující řádky, které vás pomohou nasměrovat, ke správné technice provedení cviku a ukáží jeho výhody a rizika.

 Unilaterální trénink

Máte problém rozvinout určitou svalovou partii? Zkuste Unilaterální trénink, kterým se zaměříte na vaše slabiny a změníte je během krátké doby k nepoznání.

 Kdy je čas na změnu tréninku?

Na otázku jak často měnit trénink, není až tak jednoznačná odpověď. Především záleží na vyspělosti cvičence a typu používaného tréninku.

 Super set - tréninková metoda

Supersety jsou další tréninkovou metodou, kterou si lidé často pletou se supersériemi. Snad pro snadno zaměnitelný název, přičemž jsou tyto dvě tréninkové metody od sebe značně odlišné.

 Cviky pro objem bicepsů

Pokud chcete rozvíjet svoje bicepsy, musíte znát základní rozdíly mezi cviky, které používáte v tréninku bicepsových svalů a dobře těchto znalostí využít ve svůj prospěch.

 Po Vánocích zpět do formy!

Skončili Vánoční svátky a vy máte pocit, že jste zase o něco těžší a chcete s tím něco udělat? Právě pro vás je připraven speciální povánoční trénink, který vám pomůže efektivně zhubnout.

 Kdy použít háky a trhačky?

Neustále se v posilovně přete o to, jestli je dobré používat háky a trhačky nebo, zda je používání těchto cvičebních pomůcek spíše na škodu?

 Budování masivního hrudníku

Návod na vypracování masivního hrudníku s praktickým tréninkem, který zvětší rozměry vašich prsních svalů.

 Shyby – král cviků

Shyby jsou králem cviků mezi cviky pro šíři zádových svalů. Kdo neshybuje, nemá široká záda.

 Jak na nejsilnější paže?

Silné vypracované paže budili od jak živa dojem síly a vitality. Budí respekt každého, kdo takový znak síly vlastní.

 Přetrénování – ztráta svalové hmoty

Do stavu přetrénování se často dostávají silně motivovaní jedinci, kteří tréninku věnují dostatek svého času. Mají dobré výživové zvyklosti a dělají vše proto, aby se stále zlepšovali.

 Měřte svoje svaly

Vaše pokroky můžete sledovat několika způsoby. Vážením, měřením či pohledem do zrcadla. Váha může napomoci těm, kteří radikálně nabírají, či radikálně hubnou.

 Objemový jídelníček Ronniho Colemana

Objemový jídelníček Ronniho Colemana zaujme každého, kdo se snaží nabrat svalovou hmotu. Takový jídelníček jste ještě neviděli!

 Pyramidou za sílou a objemem

Pyramida je osvědčená tréninková metoda, kterou je nutné zprávně používat a klesat s počty opakování podle tabulek v článku.

 Jak na objem hrudníku

Prsní svaly patří do skupiny největších svalů lidského těla. Pro jejich procvičení se nabízí mnoho cviků, ale jak se mezi širokou škálou cviků orientovat?

 Jak rychle vyrýsovat

Často se ptáte jak prakticky vyrýsovat, jak se zbavit přebytečného tuku, který obklopuje vaše svaly. Ukážeme si několik nejlepších typů, jak vyrýsování rychle dosáhnout.

 Cviky pro objem tricepsů

Dnes si povíme o všech důležitých cvicích pro kvalitní procvičení Vašeho tricepsu. V podrobnějším popisu se dozvíte jaký cvik se hodí pro konkrétní svalovou část tricepsu.

 Natržený prsní sval – co s tím?

Myslím, že jsem si v posilovně na Benchy natrhl prsní sval. Jak by jsem se měl nejlépe léčit, abych se brzy uzdravil a mohl bez následků zase posilovat?

 Problémy s klouby (menisky a disky)

Máte bolavé klouby, víte proč? Co děláte špatně? Používáte kloubní výživu?

 Chcete mít široká ramena?

Vybudovat si široká ramena láká každého, kdo chodí do posilovny. Prakticky rozšířit ramena je však vetší problém než se může na první pohled zdát.

 Jak na vnitřní část hrudníku?

Vnitřní část prsních svalů často zaostává za rozvojem prsního svalu v místech jeho úponu.

 German Volume Training

German Volume Training neboli zkráceně GVT je nový tréninkový systém, vyzkoušený již řadou známých i neznámých kulturistů po celém světě a to s výraznými výsledky.

 Osobní trenér

Staňte se kvalitním a vyhledávaným trenérem ve vašem okolí. Nabízejte nadstandardní služby svým klientům, kteří vás budou všude doporučovat.

 

 

2018 © Vseokulturistice.cz – Všechna práva vyhrazena.