SPORTOVNÍ VÝŽIVA:    SLEVY - AKCE | PROTEINY | GAINERY | ANABOLIZÉRY | AMINOKYSELINY | SPALOVAČE | KLOUBNÍ VÝŽIVA | VITAMÍNY
Jay Cutler - Mr. Olympia 2006
levne-proteiny


07.06. | Suplementy

Jaký proteinový přípravek si koupit?

Jaký proteinový přípravek si koupit?
Na trhu je nepřeberná škála proteinových výrobků, které každý prodejce vychvaluje pro svůj maximální prodej a o svém výrobku napíše cokoli.

Je tedy mezi proteinovými přípravky nějaký rozdíl?

Mezi proteinovými přípravky je velký rozdíl, jak v použití tak i v jejich složení. Ne vždy se tentýž protein hodí pro vás i pro vašeho kamaráda. Každý z nás má odlišné požadavky na proteinové produkty a proto i vzniknul tento článek, aby jste si mohli v klidu promyslet, který protein je pro vás ten ideální a aby jste již nekupovali něco co vašim svalů příliš moc nenabízí.

Suma, kterou musíte zaplatit za proteinový přípravek v dnešní době není malá a ceny budou spíše stále stoupat.

Nejzákladnější rozdíl mezi proteinovými přípravky je v jejich složení. Ve vlastním obsahu živin v daném produktu. Základem přípravku je nejčastěji syrovátka (není vhodná jak se často mylně uvádí pro všechno a pro všechny). Každý proteinový přípravek má své specifické určení, tedy zaměření na konkrétní problém jedince.

Protein Extra 80

Bonusem u tohoto proteinového výrobku je především ochrana a výživa chrupavčitých struktur a kloubů. Tento Protein Extra dokáže viditelně v několika týdnech předzásobit klouby, tak že jeho užívání doslova cítíte.

Protein Extra 80 bych doporučil náročnějším sportovcům, kteří chtějí dlouhodobě ve zdraví posilovat a nabírat svalovou hmotu. Základem růstu svalu jsou silné, zdravé kosti, klouby a síla šlach. Sval nemůže růst jestliže je šlacha (úpon) slabý. Jakmile nemáte dostatečně kvalitní výživu pro vaše šlachy (úpony), šlachy nesílí a nemůže ani sval sílit.

Tělo nedovolí, aby byl sval silnější než úpon. Jakmile by se to stalo, úpon by se při těžké zátěži natrhl a to u svalu či u kosti. Většina sportovců a to především při silových trénincích si toto riziko neuvědomují díky mizerné výživě jejich šlachy nesílí a ani sval tedy jak je výše vysvětleno nemůže růst! Protein Extra je speciálně vyrobený pro vyživení svalů, kloubních spojů, šlach a chrupavčitých struktur, tak aby tyto tkáně mohli rychle sílit.

Dobře vstřebatelné látky dokáží lidské tělo zásobit tak kvalitními živinami, že to sami po několika týdnech ucítíte a to jak na svém svalovém růstu, tak i na síle. Při zesílení šlach a všech struktur, které se sílou a objemem svalu souvisí, cítíte a vidíte viditelné pokroky na zvedaných váhách. Najednou se pohnete silově rychle nahoru.

Detail produktu: Protein Extra 80

Sušené vaječné bílky ochucené

Sušené bílky se prodávají méně než syrovátkové a směsné proteiny pro svoji zatím nedoceněnost. Chytrý sportovec, který se nenechal unést reklamou vý, že sušené vaječné bílky svým složením dokáží dělat zázraky.

Tak jako vejce ve výživě sportovce nesmějí chybět pro své výborné aminokyselinové spektrum, které obsahují. Podobně tak je to se sušenými bílky, které obsahují anabolické látky, které dokáží ovlivnit vaši formu a růst svalů. Sušené vaječné bíky je vhodné střídat se syrovátkovým či směsným proteinem a to několikrát v roce.

Tedy například po dvou měsících užívání syrovátkového proteinu začnu užívat Sušené ochucené bílky. Tím se vyrovná příjem všech aminokyselin, které proteiny odlišně obsahují. Cena sušených ochucených bílků je často i nižší než u syrovátkových proteinů, což je výhodné pro sportovce, kteří nechtějí do proteinových přípravků investovat celé jmění. Dávkování sušených bílků je podobné jako u syrovátkového proteinu.

Detail produktu: Sušené vaječné bílky ochucené (EGG Protein)

Night Protein

Název Night Protein označuje všechny proteinové přípravky, které jsou určené především pro příjem, konzumaci před spaním a během spánku či v brzkých ranních hodinách. Skladba a výživová hodnota tohoto konkrétního proteinu tomuto použití odpovídá svým složením a to tak, že pomalu uvolňuje bílkoviny do těla, do krve a následně do svalu. Tím je zaručen optimální přísun bílkovin a aminokyselin po celou noc, kdy tělo ve spánku, při odpočinku pro nedostatek bílkovin likviduje vlastní svalovinu. Příjmem syrovátkového Night Proteinu zabráníte této kolizi a naopak svaly vyživujete i přes noc při spaní a optimálně tak může docházet k rychlejší regeneraci a k rychlejšímu růstu svalové hmoty přes noc, kdy se vaše svaly regenerují.

Night Protein přednostně užívejte několik minut před spaním a v brzkých ranních hodinách a to v dávkách 40g a více (jedna polévková lžíce odpovídá 5g proteinu). Užitím určité dávky Night Proteinu před spaním zabráníte rozkládání svalové hmoty v době spánku, kdy tělo nedostává žádné živiny a nemůže kvalitně regenerovat. Příjmem Night Proteinu před spaním 20 minut dostanou vaše svaly kvalitní bílkovinu a svaly mohou začít plnohodnotně regenerovat. Rychlost regeneračních procesů se urychluje o 80% času.

Další použití Night Proteinu ještě v tu samou noc je „vychytávkou“ pro borce, kteří to myslí s nárůstem svalové hmoty opravdu vážně. Užití tohoto výrobku v brzkých ranních hodinách jako druhou dávku výživové bomby připravené pro hladové svaly je užití proteinu kolem 3-4 hodiny ranní, tedy 4-5 hodin od první dávky, která byla svalům podána 20 minut před spaním. Tento nový Night Protein si můžete připravit klidně do předu na dobu 24 hodin, kdy protein neztrácí na své hodnotě oproti jiným Night Proteinům. Nemusíte se tedy v noci zdržovat s jeho přípravou rozmícháním, jako u ostatních Night Proteinů na trhu.

Whey Protein 80

Hlavní složkou je syrovátkový proteinový koncentrát - WPC, mikrofiltrovaný, získaný postupem CFM (cross flow microfiltered). Tato složka je určena jako zdroj rychle vstřebatelných albuminů pro aktivní obnovu svalových vláken.

Detail produktu: Whey Protein

Závěr

Závěrem snad dodat, že není jedno jaký protein si domu pořídíte. Musíte vědět čeho chcete dosáhnout a používat při nákupu rozum. Jistě, vždy jde o dosažení co největšího svalového růstu, ale musíte přemýšlet a vybrat ten správný protein podle účinku a vhodnosti použití, ne podle „nablejskané“ a přehnané reklamy, která u všech výrobků slibuje velký nárůst svalové hmoty!

Produkt lze zakoupit v obchodech:

www.jagrfit-sport.cz
www.levne-proteiny.czSOJA PROTEIN 85 - 1kg
Kvalitní Sojový protein s podílem 85% bílkovin. S nízkým obsahem tuků, vhodný i při redukční dietě.
Cena: 345 Kč levne-proteiny.cz
SUŠENÉ BÍLKY 84 natural - 1kg
Stejně jako v klasických vejcích tak i v sušených vaječných bílcích naleznete hodnotné aminokyselinové spektrum.
Cena: 498 Kč levne-proteiny.cz
WPC PROTEIN 80 - 1kg
WPC protein se vyznačuje dobrou stravitelností a kvalitním spektrem aminokyselin, což z něj dělá vysoce účinný proteinový přípravek.
Cena: 390 Kč levne-proteiny.cz
Náš TIP
číst

Doplňky výživy – Proč je používat?

Nevíte jaké doplňky výživy používat a vlastně k čemu slouží? Využijte doplňky výživy k rychlejšímu svalovému růstu a k navýšení síly.
číst

Jaký proteinový přípravek si koupit?

Na trhu je nepřeberná škála proteinových výrobků, které každý prodejce vychvaluje pro svůj maximální prodej a o svém výrobku napíše cokoli.
číst

HCA - spalovač tuku

HCA je spalovač, který přijatou energii z cukrů neukládá ve formě podkožního tuk, ale přeměňuje sacharidy na glykogen - svalovou energii.
OVESNÁ KAŠE - 1kg
Ovesná instantní kaše je bohatým zdrojem komplexních sacharidů, které vám dodají potřebnou energii hned po ránu nebo kdykoliv během dne formou svačiny.
Cena: 160 Kč levne-proteiny.cz
MASS GAINER - 1kg
Sacharidové přípravky – gainery jsou dobrým pomocníkem pro ty, kteří se snaží zvýšit objem svalové hmoty.
Cena: 287 Kč levne-proteiny.cz
CREATIN - 1kg
Za posledních 20 let se Creatin stal opravdovým fenoménem mezi špičkovými kulturisty. A tak by jste jeho účinky při budování svalové hmoty měli také vyzkoušet.
Cena: 420 Kč levne-proteiny.cz
číst

Sacharidové přípravky – Gainer

Příjem sacharidů by neměl podceňovat nikdo, kdo to s cvičením myslí vážně, ať už chcete nabrat či schodit sacharidy musí být nezbytnou součástí vašeho jídelníčku.
číst

Glutamin - rychlá regenerace po tréninku

K čemu je vlastně Glutamin dobrý? Žádný zbytečně dlouhý článek, ale jasné a zřetelné informace o Glutaminu.
číst

Creatin – pravda o Creatinu!

Znáte vlastnosti Creatinu dobře? Nepodceňujte ani nepřeceňujte tento výrobek ve své suplementaci. Zkuste Creatin spojit s dávkováním Glutaminu.
číst

BCAA – doplnění aminokyselin po tréninku

Dalším velice používaným doplňkem výživy jsou BCAA, která jsou nezbytná při objemovém i rýsovacím tréninku.
číst

HMB - růstový stimulant

HMB nepatří mezi nejpoužívanější suplementy, protože jsou velmi drahá. Ale dávkování HMB společně s Kreatinem zaručuje maximální růst svalové hmoty za současného prorýsovávání!
Zvážení a aplikování těchto rad je na každém z vás! | Kopírování a šíření těchto materiálů je bez souhlasu redakce zakázáno!
Copyright © 2013 kulturistika & fitness | Levne-proteiny.cz | Posilovani-Fitness.eu | Fitness Centra v Praze