SPORTOVNÍ VÝŽIVA:    SLEVY - AKCE | PROTEINY | GAINERY | ANABOLIZÉRY | AMINOKYSELINY | SPALOVAČE | KLOUBNÍ VÝŽIVA | VITAMÍNY
Jay Cutler - Mr. Olympia 2006
levne-proteiny


30.08. | Pro pokročilé

Jak na nejsilnější paže?

Jak na nejsilnější paže?
Silné vypracované paže budili od jak živa dojem síly a vitality. Budí respekt každého, kdo takový znak síly vlastní.

Vzpěrači, tedy ti nejsilnější borci tvrdí, že největší sílu paží získáte těžkým silovým tréninkem, při kterém nepoužíváte žádné kladky ani stroje, jenom těžké nakládací činky a těžké jednoručky.

Takto těžký trénink není však pro každého. Kladky a stroje mají v kulturistickém tréninku nenahraditelné místo, ale jak se jedná o maximální sílu, vždy musíte sáhnout po těch nejtěžších činkách.

Aby jste měli opravdu silné paže, musí dojít především k vyvážení přední a zadní části paží. Jde o svalové vyvážení tricepsových a bicepsových svalů mezi sebou.

Jakmile budete mít například bicepsy silnější než tricepsové svaly, rozvoj tricepsů bude omezen velikostí bicespových svalů.

Sílu paží může taky ovlivnit slabé předloktí, které neprocvičujete, přičemž vám nadloktí rychle sílí.

Začneme budováním hmoty a síly „tricáků“

Mezi cviky, které skvěle budují objem všech tří stran trojhlavého svalu paže patří kliky na bradlech. Klikovat na bradlech určitě zkoušel snad každý, kdo někdy navštívil posilovnu, aby si ověřil svoji sílu.

Slabý jedinec má problémy provést několik kliků s vlastní váhou, natož si kolem pasu pevně uvázat několik kotoučů nebo těžkou jednoruční činku. Kdo už zkoušel těžké kliky na bradlech, uzná, že těžší trénink tricepsů neexistuje!

Tricepsy můžete cvičit na horní kladce a dát si kolík třeba až pod políčko s číslem 50kg a odjet několik opakování obouruč na kladce. Při posledních opakování ucítíte pálení, ale při posledním kliku na bradlech se stejnou váhou kolem pasu (tedy 50kg) budete cítit něco úplně jiného.

Pocit nehorázně silných paží, které dokáží zvedat vaše tělo i s břemenem vzhůru. Žádný jiný cvik takový pocit nedokáže nahradit. Když zapomenete na pocity a dokončíte série kliků na bradlech pro tricepsy, už nebudete mít chuť pokračovat dalším cvikem. Paže budou tak vysílené, napumpované k prasknutí s pocitem, že již můžete jít domů. Trénink tricepsů, ale ještě neskončil.

V tricepsech zbyla ještě kapka energie, kterou si svalová vlákna schovala na horší časy. Proto naložíte těžkou EZ činku a uleháte na lavičku. Provedete patřičné série a opakování a až po dokončení poslední série a posledního opakování si můžete říct: dneska trénink tricepsů už končí.

To pro sebe v duchu vyslovíte s dobrým pocitem, že jste udělali v dnešním tréninku všechno pro růst vašich tricepsů.

Trénink tricepsů možná skončil, ale trénink bicepsů teprve začíná! Na chvíli jste si oddychli od těžkých kliků a těžkých francouzských tahů a přecházíte k dalšímu cviku, který provedete s maximálním vypětí sil, kdy se nebudete šetřit!

» Bicepsový zdvih s velkou činkou podhmatem

Zkuste pohyb s prázdnou žerdí činky, aby jste si „prošli“ dráhu pohybu pro kvalitní provedení každého nadcházejícího opakování.

Ohmátli jste si osu činky, kterou teď pořádně naložíte. Kolem pasu utáhnete vzpěračský opasek jako korzet. Uchopíte nakládací činku a s mohutným nádechem silou bicáků všechnu váhu činky zvednete až k bradě.

Další série nebude o nic snažší. U poslední série nehledejte technické provedení cviku. Při posledním opakování v poslední sérii musíte cítit, že příští trénink budete ještě lepší, ještě výkonnější a že si naložíte zase o něco více!

Závěrečným cvikem pro paže zvolíte Bicepsový zdvih s jednoručkami vsedě, a to s pořádně těžkými jednoručkami. Znovu si kolem pasu utáhněte vzpěračský opasek jako korzet a sáhněte po těžší jednoručce než jste zvyklí.

Opakování nebudou zase příliš technická, ale o to tu tolik nejde. Začnete třeba levou paží, protože většinou začínáte cvičit pravou, tím se vyhnete stereotypu a uděláte jeden zdvih s jednoruční činkou.

Z horní polohy činku bržděně pouštíte dolů a přitom druhá paže pracuje a zvedá jednoručku vzhůru. Po odcvičení předem zvolených opakování si uvolníte pásek a dáte si na chvíli „voraz“.

Delší pauza není na škodu, můžete odpočívat 2 - 3 minuty. Aby jste měli dostatek síly na další sérii a všechna opakování.

Toto je váš nový silový trénink paží. Čtyři cviky, které vaše paže rozpálí a donutí zesílit!

Tímto způsobem tréninku není vhodné cvičit po celý rok. Zařazení silové přípravy pro určitou část těla není však na škodu. Jestliže používáte maximální váhy, po přejití na váš klasický objemový trénink, ve kterém používáte kladky i stroje pocítíte, že jste schopni i zde používat vyšší tréninkové zátěže, což se projeví ve vašem svalovém růstu.

Svaly potřebují jednou za čas obměnu tréninku a pořádně zničit. Potom vám klasický objemový trénink bude připadat jako lehčí varianta cvičení.

Silový trénink paží

Triceps | Biceps
Cvik Opakování
Triceps
Kliky na bradlech 4 x 6 - 8
Francouzský tah vleže s velkou činkou 4 x 8
Biceps
Bicepsový zdvih s velkou činkou podhmatem 4 x 6 - 8
Bicepsový zdvih s jednoručkami v sedě 4 x 6 - 8

Mezi sériemi si můžete nechávat větší časové odstupy 2 - 3 minuty.
Neměli by jste však vychladnout.

Mezi sériemi je vhodné paže protahovat stečinkovými cviky na bicepsy a tricepsy.

Ze svalu tak odplavíte rychleji kyselinu mléčnou krví, která se v játrech z recykluje. Díky tomu nebudete muset mezi sériemi nechávat příliš velké pauzy a druhý den nebudete i tolik namožení. Regenerační procesy budou celkově uspíšeny.SOJA PROTEIN 85 - 1kg
Kvalitní Sojový protein s podílem 85% bílkovin. S nízkým obsahem tuků, vhodný i při redukční dietě.
Cena: 345 Kč levne-proteiny.cz
SUŠENÉ BÍLKY 84 natural - 1kg
Stejně jako v klasických vejcích tak i v sušených vaječných bílcích naleznete hodnotné aminokyselinové spektrum.
Cena: 498 Kč levne-proteiny.cz
WPC PROTEIN 80 - 1kg
WPC protein se vyznačuje dobrou stravitelností a kvalitním spektrem aminokyselin, což z něj dělá vysoce účinný proteinový přípravek.
Cena: 390 Kč levne-proteiny.cz
Náš TIP
číst

Cviky pro objem bicepsů

Pokud chcete rozvíjet svoje bicepsy, musíte znát základní rozdíly mezi cviky, které používáte v tréninku bicepsových svalů a dobře těchto znalostí využít ve svůj prospěch.
číst

Jak na vnitřní část hrudníku?

Vnitřní část prsních svalů často zaostává za rozvojem prsního svalu v místech jeho úponu.
číst

Jak na objem hrudníku

Prsní svaly patří do skupiny největších svalů lidského těla. Pro jejich procvičení se nabízí mnoho cviků, ale jak se mezi širokou škálou cviků orientovat?
OVESNÁ KAŠE - 1kg
Ovesná instantní kaše je bohatým zdrojem komplexních sacharidů, které vám dodají potřebnou energii hned po ránu nebo kdykoliv během dne formou svačiny.
Cena: 160 Kč levne-proteiny.cz
MASS GAINER - 1kg
Sacharidové přípravky – gainery jsou dobrým pomocníkem pro ty, kteří se snaží zvýšit objem svalové hmoty.
Cena: 287 Kč levne-proteiny.cz
CREATIN - 1kg
Za posledních 20 let se Creatin stal opravdovým fenoménem mezi špičkovými kulturisty. A tak by jste jeho účinky při budování svalové hmoty měli také vyzkoušet.
Cena: 420 Kč levne-proteiny.cz
číst

Unilaterální trénink

Máte problém rozvinout určitou svalovou partii? Zkuste Unilaterální trénink, kterým se zaměříte na vaše slabiny a změníte je během krátké doby k nepoznání.
číst

Budování masivního hrudníku

Návod na vypracování masivního hrudníku s praktickým tréninkem, který zvětší rozměry vašich prsních svalů.
číst

Osobní trenér

Staňte se kvalitním a vyhledávaným trenérem ve vašem okolí. Nabízejte nadstandardní služby svým klientům, kteří vás budou všude doporučovat.
číst

Shyby – král cviků

Shyby jsou králem cviků mezi cviky pro šíři zádových svalů. Kdo neshybuje, nemá široká záda.
číst

Jak na nejsilnější paže?

Silné vypracované paže budili od jak živa dojem síly a vitality. Budí respekt každého, kdo takový znak síly vlastní.
číst

Problémy s klouby (menisky a disky)

Máte bolavé klouby, víte proč? Co děláte špatně? Používáte kloubní výživu?
číst

Jak na roztaľžení hrudního koąše?

Cvičíte prsa již několik let, máte dostatek hmoty, ale není to pořád ono? Něco tomu chybí? Možná šidíte sami sebe, váš hrudní koš by mohl budit mnohem větší objem na okolí. Jak toho dosáhnout?
Zvážení a aplikování těchto rad je na každém z vás! | Kopírování a šíření těchto materiálů je bez souhlasu redakce zakázáno!
Copyright © 2013 kulturistika & fitness | Levne-proteiny.cz | Posilovani-Fitness.eu | Fitness Centra v Praze