SPORTOVNÍ VÝŽIVA:    SLEVY - AKCE | PROTEINY | GAINERY | ANABOLIZÉRY | AMINOKYSELINY | SPALOVAČE | KLOUBNÍ VÝŽIVA | VITAMÍNY
Jay Cutler - Mr. Olympia 2006
levne-proteiny


24.02. | Suplementy

Doplňky výživy – Proč je používat?

Doplňky výživy – Proč je používat?
Nevíte jaké doplňky výživy používat a vlastně k čemu slouží? Využijte doplňky výživy k rychlejšímu svalovému růstu a k navýšení síly.

Doplňky výživy nebo jiným označením sportovní výživa se mezi sportovce rozšířila velmi rychle. Doplňky výživy se používají ve všech sportech: vytrvalostní sporty, silové sporty, bojové sporty atd. Zaměříme se však na sportovní výživu pro silové sporty, konkrétně pro kulturistiku.

Proč se při posilování používá sportovní výživa?

Jestliže chcete nabrat svalovou hmotu, musíte splnit několik základních podmínek, které odstartují vaše úsilí a časem se uvidí zda jste dostatečně vytrvalý, aby jste si zasloužili výsledky.

Většina začátečníků přikládá sportovní výživě příliš velkou pozornost. Není to špatně, ale jde o to, že při koupi doplňků výživy převážně začátečník kupuje věci, které pro začátečníka nejsou nijak podstatné – nutné. Jako začátečník má každý v sobě dostatek sil a energie pro samotný trénink a svalový růst. Jestli tedy jako začátečník začnete používat několik anabolizérů na jednou nebude to nejlepší volba. Začátečník potřebuje kvalitní proteinový přípravek, který dokáže ochraňovat především klouby a šlachy. Výživa kloubních spojů je pro začátečníky nejdůležitější, jelikož drtivá většina začátečníků se až doposud (někteří i nadále) stravovali nevhodně – obyčejné nevýživné jídlo.

První nutností bude začít s úpravou jídelníčku, které se zde nechci věnovat, je to dlouhé samostatné téma, které si můžete nastudovat v několika zpracovaných článcích v rubrice výživa.

Co si mám tedy jako začátečník koupit?

Základem musí být kvalitní protein ochraňující a vyživující klouby. Jaký proteinový přípravek si koupit? Další investicí by měli být vitamíny - multivitamín a lze také navýšit příjem vitamínu C. V několika měsících by to mělo bohatě stačit.

Jestliže jste typ obtížně nabírající, můžete do vaší výbavy zařadit i sacharidový přípravek – Gainer (článek o Gainerech zde: Sacharidové přípravky - Gainer)

Naprostým základem musí být však pravidelná výživná strava, která tvoří základ pro vaše budoucí svaly!

Cvičím několik měsíců, co si mám pořídit?

Jestli již cvičíte několik měsíců (máte doma kvalitní protein a vitamíny) můžete začít používat Creatin – Pravda o Creatinu, který vám dodá další sílu pro trénink a oživí se tím tak vaše tréninky a chuť na těžký objemový trénink. Jestli chcete investovat dále, pořiďte si BCAA, které vašim svalům dodají 3 důležité aminokyseliny – Valin, Leucin, Isoleucin (BCAA – doplnění aminokyselin po tréninku).

Cvičím delší dobu a již jsem nějaké doplňky vyzkoušel, co dál?

Na trhu je k dostání velký výběr doplňků výživy v různých kvalitách za různé ceny. Na výběr dále máte z osvědčeného HMB – které je v poslední době prodávanější než samotný Creatin monohydrát pro svůj silný účinek, na který reaguje každé tělo. (HMB – růstový stimulant) Potom je možné vybírat z různých aminokyselin, jak samotných, tak ze směsí. Základem je však stále kvalitní proteinový přípravek a vitamíny, na které se často zapomíná.

Sportovní doplňková výživa dokáže tělo popostrčit dopředu s viditelnými výsledky a to i bez velkých investic. Nutné je dodržovat objemový jídelníček, na který musíte spoléhat a jídelníček vhodně doplňovat i o další živiny z doplňků výživy, které obsahují látky, které by jste těžko získávali z pevné stravy.

Je důležité doplňky výživy mezi sebou vhodně kombinovat a nemíchat do sebe různé značky výrobků od různých výrobců. Volba jednotlivých dávek suplementů během dne je taky velmi podstatná. Jestli budete doplňky výživy dávkovat v nízkých dávkách, či v příliš vysokých, budete ztrácet peníze, které jste do sportovní výživy investovali.

Doplňky výživy lze zakoupit v obchodech:

www.jagrfit-sport.cz
www.levne-proteiny.czSOJA PROTEIN 85 - 1kg
Kvalitní Sojový protein s podílem 85% bílkovin. S nízkým obsahem tuků, vhodný i při redukční dietě.
Cena: 345 Kč levne-proteiny.cz
SUŠENÉ BÍLKY 84 natural - 1kg
Stejně jako v klasických vejcích tak i v sušených vaječných bílcích naleznete hodnotné aminokyselinové spektrum.
Cena: 498 Kč levne-proteiny.cz
WPC PROTEIN 80 - 1kg
WPC protein se vyznačuje dobrou stravitelností a kvalitním spektrem aminokyselin, což z něj dělá vysoce účinný proteinový přípravek.
Cena: 390 Kč levne-proteiny.cz
Náš TIP
číst

Doplňky výživy – Proč je používat?

Nevíte jaké doplňky výživy používat a vlastně k čemu slouží? Využijte doplňky výživy k rychlejšímu svalovému růstu a k navýšení síly.
číst

Jaký proteinový přípravek si koupit?

Na trhu je nepřeberná škála proteinových výrobků, které každý prodejce vychvaluje pro svůj maximální prodej a o svém výrobku napíše cokoli.
číst

HCA - spalovač tuku

HCA je spalovač, který přijatou energii z cukrů neukládá ve formě podkožního tuk, ale přeměňuje sacharidy na glykogen - svalovou energii.
OVESNÁ KAŠE - 1kg
Ovesná instantní kaše je bohatým zdrojem komplexních sacharidů, které vám dodají potřebnou energii hned po ránu nebo kdykoliv během dne formou svačiny.
Cena: 160 Kč levne-proteiny.cz
MASS GAINER - 1kg
Sacharidové přípravky – gainery jsou dobrým pomocníkem pro ty, kteří se snaží zvýšit objem svalové hmoty.
Cena: 287 Kč levne-proteiny.cz
CREATIN - 1kg
Za posledních 20 let se Creatin stal opravdovým fenoménem mezi špičkovými kulturisty. A tak by jste jeho účinky při budování svalové hmoty měli také vyzkoušet.
Cena: 420 Kč levne-proteiny.cz
číst

Sacharidové přípravky – Gainer

Příjem sacharidů by neměl podceňovat nikdo, kdo to s cvičením myslí vážně, ať už chcete nabrat či schodit sacharidy musí být nezbytnou součástí vašeho jídelníčku.
číst

Glutamin - rychlá regenerace po tréninku

K čemu je vlastně Glutamin dobrý? Žádný zbytečně dlouhý článek, ale jasné a zřetelné informace o Glutaminu.
číst

Creatin – pravda o Creatinu!

Znáte vlastnosti Creatinu dobře? Nepodceňujte ani nepřeceňujte tento výrobek ve své suplementaci. Zkuste Creatin spojit s dávkováním Glutaminu.
číst

BCAA – doplnění aminokyselin po tréninku

Dalším velice používaným doplňkem výživy jsou BCAA, která jsou nezbytná při objemovém i rýsovacím tréninku.
číst

HMB - růstový stimulant

HMB nepatří mezi nejpoužívanější suplementy, protože jsou velmi drahá. Ale dávkování HMB společně s Kreatinem zaručuje maximální růst svalové hmoty za současného prorýsovávání!
Zvážení a aplikování těchto rad je na každém z vás! | Kopírování a šíření těchto materiálů je bez souhlasu redakce zakázáno!
Copyright © 2013 kulturistika & fitness | Levne-proteiny.cz | Posilovani-Fitness.eu | Fitness Centra v Praze